

Burrito z wołowiną, grzybami i kukurydzą
Burrito wypełnione mieloną wołowiną, grzybami i kukurydzą to szybki i pełen smaku ciepły posiłek. Lekki dressing na bazie kwaśnej śmietany z Sosem sojowym Kikkoman dodaje mu soczystości i głębi umami.
Przygotowanie
Krok 1

100 g pieczarek – ½ cebuli – ½ papryczki chili – 1 łyżka oleju roślinnego – 200 g mielonej wołowiny – ½ czerwonej papryki – 1 łyżka Naturalnie warzony sos sojowy Kikkoman – 200 g kukurydzy z puszki – 1 g posiekanej kolendry
Pieczarki pokrój w plasterki, paprykę w kostkę, a cebulę i chili drobno posiekaj. Rozgrzej olej na patelni i podsmażaj cebulę, chili i pieczarki przez 1 minutę. Dodaj mieloną wołowinę i Sos sojowy Kikkoman. Smaż, stale mieszając, przez 2 minuty. Dodaj pokrojoną w kostkę paprykę i kontynuuj, aż mięso zacznie brązowieć, a papryka zmięknie. Dodaj kukurydzę i podgrzewaj przez 2 minuty. Posyp posiekaną kolendrą, dobrze wymieszaj i odstaw do ostygnięcia.
Krok 2

2 łyżki kwaśnej śmietany – 1 ząbek czosnku, zmiażdżony – 1 łyżeczka Naturalnie warzony sos sojowy Kikkoman – 2 tortille
Wymieszaj śmietanę z czosnkiem i Sosem sojowym Kikkoman. Nałóż farsz na tortillę, polej sosem, zwiń ciasno i grilluj do uzyskania złotego koloru.
Wskazówka:
Chcesz zabrać burrito na wynos? Wystarczy, że owiniesz je folią! Aby uzyskać ostrzejszy smak, dodaj do mięsa jeszcze jedną papryczkę chili lub odrobinę sosu sriracha.
ID przepisu: 1567
Przepis w PDF
Pobierz PDFDziękujemy za opinię!
Podoba ci się ten przepis? Oceń go!
Kliknij w liczbę gwiazdek, jaką chcesz przyznać przepisowi - im więcej, tym lepiej!
Odkryj więcej






























![[Translate to Polnisch:] [Translate to Polnisch:]](https://www.kikkoman.pl/fileadmin/_processed_/2/8/csm_1564_Set4_recipe5_Soy-glazed_baked_chicken_with_vegetables_Desktop_Header_6f552cd773.webp)














































