

Pełna umami lasagne z soczewicą i serową skórką
Odkryj nowe oblicze lasagne. W środku - soczewica i warzywa w pełnym umami sosie sojowym. Z wierzchu - chrupiąca serowa skórka z parmezanem i sezamem. Czy można dokładkę?
Przygotowanie
Krok 1

80 g cebuli – 1 ząbek czosnku – 40 g marchewki – 200 ml passaty pomidorowej – 150 ml wody – 60 ml Naturalnie warzony sos sojowy Kikkoman – 40 g zielonego groszku – 150 g czerwonej soczewicy – 20 ml oleju rzepakowego
Cebulę i czosnek drobno posiekaj. Marchewkę pokrój w kostkę. Smaż warzywa na oleju przez 5 minut. Następnie dodaj passatę pomidorową, wodę, Sos sojowy Kikkoman, groszek i soczewicę. Gotuj przez ok. 10 minut, aż soczewica zmięknie.
Krok 2

200 g makaronu lasagne – 40 g startego parmezanu – 80 g twardego sera mozzarella – 1 łyżka czarnego sezamu
Rozsmaruj cienką warstwę sosu z kroku 1 na dnie naczynia do pieczenia. Przykryj warstwą makaronu lasagne i powtórz z większą ilością sosu. Ostatnią warstwę posyp parmezanem i startą mozzarellą. Piecz w temperaturze 180°C przez 30 minut. Podawaj lasagne na ciepło, na talerzu. Udekoruj czarnym sezamem.
Wskazówka:
Zamiast soczewicy możesz także użyć kaszy jaglanej lub bulgur.
ID przepisu: 1370
Przepis w PDF
Pobierz PDFDziękujemy za opinię!
Podoba ci się ten przepis? Oceń go!
Kliknij w liczbę gwiazdek, jaką chcesz przyznać przepisowi - im więcej, tym lepiej!
Odkryj więcej