Podziel się na Google+:

Designerska butelka to strzał w dziesiątkę

„Design to źródło, które ma służyć poprawie naszego życia“ to dewiza Kenji Ekuana - japońskiego projektanta przemysłowego, który odcisnął znaczące piętno na japońskim wzornictwie w dziedzinie projektowania opakowań i logo. Powyższa zasada przyświecała mu również podczas tworzenia projektów dla firmy Kikkoman, ponieważ jednym z jego najbardziej rozpoznawalnych dzieł jest urzekający kształtem dozownik naturalnie warzonego sosu sojowego Kikkoman. Jesteśmy dumni z tego faktu, ponieważ designerska butelka stanowi od dawna integralną część naszej tożsamości. Tradycyjny dyspenser przez lata był naszym wiernym towarzyszem, stając się prawdziwym synonimem marki.

Funkcjonalność i estetyka

Butelka o pojemności 150 ml została zaprojektowana w roku 1961 i do dziś nie straciła nic ze swojej popularności. Opływowa sylwetka i dyskretne logo produktu emanują prostotą, elegancją i nowoczesnością i zwracają uwagę konsumentów wciąż na nowo. W domu czy w restauracji - modny dozownik jest ozdobą stołów na całym świecie.

Ale co najważniejsze, butelka nie tylko świetnie się prezentuje. Jest również praktyczna! Optymalny kształt umożliwia dozowanie niewielkich ilości lub nawet pojedynczych kropel sosu sojowego - wszystko rzecz jasna czysto i bez skapywania! To sprawia, że w kuchennej rzeczywistości dozownik awansuje do rangi idealnego pomocnika. Bez obaw możemy go też postawić na stole w jadalni - rodzina i przyjaciele chętnie skorzystają z jego zalet podczas posiłku.

Dzięki odkręcanemu wieku i wykonaniu z materiału odpornego na mycie w zmywarce, designerska buteleczka nadaje się do wielorazowego użytku, służąc nam przez długie lata. Wystarczy przelać naturalnie warzony sos sojowy ze standardowej butelki przez szeroki otwór w dozowniku i już możemy cieszyć się stylową formą i niepowtarzalnym smakiem.

Mała butelka, wielka sława

Butelka Kikkoman to stylowe połączenie funkcjonalności i estetyki. Budzi ona zasłużony podziw wśród amatorów i profesjonalistów sztuki kulinarnej. Kenji Ekuan otrzymał w 2003 roku prestiżową nagrodę Lucky Strike Designer Award, między innymi za projekt butelki Kikkoman.

Komu nie wystarczy już samo podziwianie klasyka designu na domowym stole lub w restauracji, może skorzystać z okazji i obejrzeć jeden z egzemplarzy butelki w zbiorach Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii lub w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Aktualnie butelkę można również podziwiać na wystawie Made4you w wiedeńskim Muzeum Sztuki Użytkowej.