Trzy propozycje walentynkowego menu dla romantyków

Z kuchni i z miłości:

Trzy propozycje walentynkowego menu dla romantyków

W wielu częściach świata 14 lutego to dzień romantycznych gestów, wyrazów czułości i bukietów róż. Przyjęło się, że tradycja dnia św. Walentego jako święta romantycznej miłości sięga III wieku – czyli do czasów, w których żył jego patron. W starożytnym Rzymie kobiety obdarowywano 14 lutego bukietami kwiatów na cześć bogini Juno. Dzisiaj tradycje walentynkowe różnią się w zależności od kraju. Na przykład w wielu częściach Europy zarówno mężczyźni, jak i kobiety obdarowują swoich ukochanych kwiatami, kartkami lub listami miłosnymi oraz małymi upominkami, podczas gdy w Japonii prezenty otrzymują tylko mężczyźni.

Japońskie tradycje walentynkowe

W Japonii Walentynki obchodzone są nie tylko przez pary. Japonki często wręczają słodycze i czekoladki mężczyznom, których darzą sympatią, z którymi lubią spędzać czas, a nawet tym, z którymi pracują. Dokładnie miesiąc później, 14 marca, czyli w tak zwany „Biały Dzień”, Japończycy odwdzięczają się kobietom, wręczając im ciasteczka, cukierki, a czasem także inne prezenty.

Kulinarne inspiracje dla par  

Walentynki to coś więcej niż kwiaty, prezenty i liściki miłosne: to dzień, w którym pary prawie wszędzie cieszą się romantyczną kolacją we dwoje. Kikkoman przygotował trzy propozycje walentynkowych menu, które z pewnością dodadzą romantyzmu waszemu wieczorowi. Te pyszne dania „rzucą was na kolana”!

1. Śródziemnomorskie menu na Walentynki 

Zdrowa kompozycja świeżych składników czyni tę propozycję wyjątkowo atrakcyjną. Specjalne potrawy doprawione obficie naturalnie warzonym sosem sojowym Kikkoman rozpieszczą zmysły i dogodzą kubkom smakowym.

Masz apetyt na jeszcze więcej przepisów? Tu znajdziesz inspirację.

2. Azjatyckie menu na Walentynki

Egzotyczne, inspirowane Azją menu z ognistymi i owocowymi nutami, które rozpalą namiętność.  

Więcej pysznych azjatyckich przepisów znajdziesz tutaj.

3. Japońskie menu na Walentynki 

Dania kuchni japońskiej są szczególnie popularne w Walentynki. Zamiast serwować kilka potraw, możesz tak jak Japończycy podać wiele różnych, małych i smakowitych przekąsek. I nie musisz wcale trzymać się sushi i maki. Kikkoman przygotował wybór japońskich specjałów, które idealnie nadają się na romantyczną kolację we dwoje. Co więcej, ich przyrządzenie nie sprawi ci żadnego problemu.

Szukasz jeszcze więcej pomysłów? Mnóstwo typowych japońskich przepisów znajdziesz tutaj.